Blog

Przemysł 4.0 – amiSterowe kompendium wiedzy 2022

5 grudnia, 2022
Autor: Adrian Stelmach

Jak powiedział Paul Valery, francuski poeta i prozaik „nauka jest zbiorem wypróbowanych przepisów”. Specjalnie dla czytelników amiSterowego bloga, w ramach grudniowego podsumowania (i mikołajkowego prezentu), stworzyliśmy zestawienie materiałów m.in. z badaniami, artykułami, a także wyliczeniami z obszaru Przemysłu 4.0. To kompendium wiedzy na temat możliwości i korzyści, jakie zakładom przemysłowym oferuje sprawny dostęp do rzetelnych danych. Sprawdź, w jaki sposób w 2022 roku staraliśmy się przekazywać nasze „sprawdzone przepisy”.

Szkolenia z obszaru Przemysłu 4.0

Szkolenie „Rzetelne dane i szybka analiza, czyli prosta droga do maksymalizacji OEE” pokazuje, jak wdrożyć ideę Przemysłu 4.0 w parku maszynowym, dokonując tylko jednej zmiany.

 Zobacz nagranie i dowiedz się, jak: 

Szkolenie „Jak świadomie prowadzić biznes” przybliża model podejmowania decyzji zorientowany na danych. W nagraniu przedstawione zostało rozwiązanie IT, dzięki któremu możesz:

Szkolenie „Energia elektryczna w przemyśle — jak mierzyć i się nie zjeżyć” pokazuje, dlaczego tak ważna jest wiedza zarówno o całkowitym oraz jednostkowym koszcie wytworzenia produktu, jak i koszcie energii elektrycznej czy gazu, które zużywane są do wytworzenia pojedynczego wyrobu. Dane te są niezwykle istotne, szczególnie teraz, gdy stale rosną ceny energii elektrycznej, ponieważ w dużej mierze to one determinują cenę sprzedaży, poprawne rozliczenie czy alokację kosztów. 

E-booki z eksperckimi artykułami

Podejmując decyzje zarządcze warto:

W ostatnim czasie stworzyliśmy trzy ebooki z praktycznymi kalkulacjami, zaskakującymi case-studies, a także z aktualnymi danymi ze światowych badań i raportów. Przeczytaj koniecznie.

Przemysł 4.0 – bądź na bieżąco

Regularnie publikujemy informacje na temat automatyzacji i cyfryzacji przemysłu na naszym blogu. Prowadzimy również newsletter — koniecznie do niego dołącz!

W ramach newslettera, raz w miesiącu, bezpłatnie otrzymasz na skrzynkę mailową:

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Obserwuj również aktualności, które publikujemy na portalach społecznościowych:

Szkolenia, e-booki, newsletter i szereg materiałów opracowanych specjalnie dla Was. W tym roku amiSterowa baza wiedzy z pewnością się powiększyła. Warto jednak pamiętać, że grudzień to także miesiąc planów. W amiSterze również trwają przygotowania do przyszłorocznych edukacyjnych projektów. Śledźcie nas na bieżąco. 

Autor: Adrian Stelmach